Poradenství pro rodiče

"Rodiče by měli dát svým dětem kořeny a křídla." J.W.Goethe

Možná jste přečetli spousty knih a zhlédli mnoho webinářů o výchově, a přesto stále někdy ztrácíte nervy, propadáte emočním výbuchům, pocitům bezmoci a padáte únavou. 

Než jsem měla děti, měla jsem představu, že když jim dám svou lásku a čas, že vše půjde hladce a naše soužití bude jen zalité sluncem. Měla jsem přece hodně informací o výchově a o psychologii dětí i dospělých a na děti se těšila. 

Pak přišla realita všedních dní a já pochopila, že rodičovství je fuška. Pochopila jsem, že rodičovství je nejen  o dětech, ale zejména o nás, o rodičích. O našem vnitřním nastavení, o našich limitech, zraněních, o našem odpojení od sebe. Pochopila jsem, že děti mohou být /když tomu dovolíme/ naši velcí učitelé, kteří nám nastavují zrcadlo a že můžeme růst spolu s nimi. Pochopila jsem, že rodičovství nám dává příležitost uzdravit naše dětská zranění a přerušit přenos mezigeneračních traumat a nefunkčních vzorců a tím dětem pomáhat být sami sebou. Rodičovství je dar, cesta, dobrodružství, výzva i experiment. 

Rodičovství žiji již 22.rok a moc ráda pomáhám jiným rodičům, aby překonali obtížná období a společný život si co nejvíce užívali.