Co nabízím

Na naší cestě životem se někdy objevují chvíle či období, kdy si nevíme rady, máme pocit osamělosti, smutku, zklamání, kdy nevíme kudy a jak dál. Zpravidla se v takové situaci snažíme pomoci si sami (např. tím, že situaci popřeme, racionalizujeme si ji), hledáme pomoc, radu a útěchu u přátel, členů rodiny. Když to nepomůže, můžeme se obrátit na psychologa. 

Mnozí však s tímto krokem váhají, neboť se obávají, že budou označeny za "blázny". Mají ostych otevřít se někomu cizímu se svými nejniternějšími pocity. Je to pochopitelné.

 Avšak když se nám porouchá auto, jdeme do servisu, když nás bolí záda, jdeme k lékaři. Zkrátka, vždy je dobré svěřit se do rukou odborníka, nechat si pomoci.  Zároveň ale chápu, že metafora se servisem trošku pokulhává, neboť jít za cizím člověk a otevřít se mu se svým trápením, odhalit se svými niternými pocity, se svoji bolestí může být obtížnější, než dát auto do servisu. Vyžaduje to velkou odvahu, odhodlání ukázat svoji zranitelnost, překonat pocit studu, je to mnohdy velký krok za naši komfortní zónu. Ale právě tam, zda hranicí komfortní zóny se otevírá prosto pro změnu. 

       Cílem mé práce je vést klienty k návratu k sobě samým, ke své intuici, vnitřní síle a vnitřní moudrosti, k uvědomění, že všechny odpovědi máme v sobě. Cílem mé práce je poznání klientů, že nejsme své emoce, nejsme své myšlenky, ale že jen máme své emoce a své myšlenky.  Cílem mé práce je poznání klientů, že nemůžeme změnit okolnosti a situace, ale vždy máme svobodnou volbu zaujmout k nim ten či onen postoj.